Registrace, první kroky v účtu

Zvolte si tarif, který chcete otestovat. Využijte možnost 14 denní verze s pokročilými funkcemi zdarma. 

 

Po ukončení testovací doby budete vyzváni k výběru tarifu.

Zvolit můžete variantu Free. V tomto tarifu nejsou zahrnuty pokročilé funkce, mezi které patří sledování konkurence, Site finder, analýza stránek a reporty. Počet uživatelů v účtu je omezen na dva.

Pokud chcete využívat Collabim naplno, vyberte si z tarifů Free, Lite, Advanced nebo Profi. Vedle základních funkcí měření a návrhu klíčových slov, sledování odkazů a jednorázových analýz budete mít k dispozici i všechny pokročilé funkce. Dále máte možnost neomezeného počtu uživatelů v účtu. Na rozdíl od Free tarifu, kde je počet klíčových frází omezen na 300, budete mít k dispozici až 7 500 klíčových slov na projekt. Další výhodou placených tarifů je i kredit na jednorázové analýzy (Lite - 700 kreditů, Advanced - 2 500 kreditů, Profi - 9 500 kreditů).

Vyplňte základní údaje jako je jméno a email, na který vám bude doručeno potvrzení registrace a přihlašovací údaje.

Vložte URL webu (vašeho webu), u kterého chcete zjistit, jak si vede ve vyhledávačích a který chcete porovnat s konkurencí.

Protože Collabim umí spravovat i zahraniční projekty, nezapomeňte zvolit hlavní jazyk webu. Jestliže je například váš web ve slovenštině, zvolte slovenštinu, pro český web zvolte češtinu apod. Toto nastavení později již nejde změnit.

Pokud máte více jazykových mutací, založte v účtu pro každou mutaci nový projekt.

 

Po zadání URL webu budete vyzváni, abyste si z návrhu přidali první klíčová slova. Vybraná slova potvrďte tlačítkem „uložit“. Pokud klíčová slova pro měření již znáte a nechcete využít navrhovaných frází, máte možnost v dolním pravém rohu přidat svá klíčová slova.

 

Přestože můžete klíčová slova kdykoliv upravit, přidat, smazat, nebo si nechat Collabimem navrhnout nová, pokuste se zvolit ta klíčová slova, která s vaším projektem co nejvíce souvisí. Čím jsou klíčová slova relevantnější, tím přesnější jsou získávané informace z dalších pokročilých funkcí Collabimu.

Až dokončíte výběr prvních klíčových slov, přejdete do záložky „Klíčová slova“.

Zatím co Collabim zpracovává data související s každou frází, zvolte si prioritní klíčová slova, u kterých bude probíhat aktualizace pozic ve vyhledávačích každý den. Počet slov s denní aktualizací je daný typem tarifu, který jste si zvolili. Detail tarifů.

 

První kroky v Collabimu máte za sebou. Bylo to snadné, že?

Přejděte do další kapitoly, která se podrobně věnuje funkci „Nastavení účtu“.

Pomohl Vám tento článek?: