FAQ - často kladené otázky

Proč na některá klíčová slova automaticky přibude cílová stránka a na některá ne?
Collabim si ukládá výsledky na jednotlivá klíčová slova pouze do 60 pozice. To znamená, že pokud webové stránky se zobrazují na 61 pozici a dále, tak je Collabim nenajde a tím pádem také nemůže automaticky přiřadit cílovou stránku k danému klíčovému slovu.

Potřebuji vyměnit platební kartu, ale Collabim po mne chce znovu zaplatit i když mám již zaplaceno
Při vložení nové karty musíme ověřit, zda-li je karta platná a zamezili jsme tak případným problémům při další příležitosti automatické obnovy předplatného na účtu. Z tohoto důvodu je třeba provést reálné stržení prostředků z platební karty. Collabim však automaticky při této platbě vystaví výzvu (po řádném uhrazení ihned i fakturu) na další období, které následuje po tom aktuálně předplaceném. O žádné prostředky tedy navíc nepřijdete. Pokud vám toto nevyhovuje, můžete kartu změnit až v poslední den platnosti aktuálního předplaceného období.

Je u klíčových slov nějaká možnost jak hromadně přidat či upravit štítky?
Ano, určitě je. Více info zde.

V Lite verzi je možno měřit až 7500 slov. Momentálně měříme ale jen asi 2567 slov a systém nám hlásí, že máme k dispozici už jen 150 slov. jak je to možné?
Při označování slov do denního měření dochází ke zmenšování celkového limitu měřených slov v poměru 1:14, více viz. Jak fungují limity klíčových slov​. Proto také vždy uvádíme kolik slov je možné mít ve 14 denním měření a NEBO kolik v denním měření. Kolik slov vám zbývá najdete vždy v záložce "Využití účtu" v záhlaví aplikace.

Import odkazů/klíčových slov mi hlásí problém s kódováním souboru, co to znamená?
Excelové listy, které importujete do Collabimu musí být uloženy v kódování UTF-8, jak kódování změnit najdete v tomto: https://www.webtoffee.com/how-to-save-csv-excel-file-as-utf-8-encoded/ nebo v tomto: https://help.surveygizmo.com/help/encode-an-excel-file-to-utf-8-or-utf-16 článku.

Jde zjistit PPC reklamy v zemi, kde Svatý grál ani PPC analýzy nemají pokrytí?
Určitě ano, stačí si založit projekt v dané zemi, nahrát klíčová slova a označit do denního měření (hvězdičkou). Po několika dnech se na tyto klíčová slova "nachytají" již první reklamy z dané země. Čím déle necháte slova v denním sledování, tím větší šansi dáváte Collabimu, aby PPC reklamy odhalil. Následně stačí již jen data vyexportovat.

 

Lze nastavit předplatné Collabimu na více než jeden měsíc dopředu?

Určitě ano, stačí přejít na nastavení Účet a fakturace (má k dispozici majitel účtu) a následně v záhlaví zvolit delší období:

Pak už jen potvrdit:

Další výzva k platbě již bude vystavena s novým předplaceným obdobím.

 

Pomohl Vám tento článek?: